נזילה בבית היא במקרים רבים צרה גדולה שמוטב לטפל בה בהקדם האפשרי. הבית שלנו הוא לרוב הנכס היקר ביותר שלנו, עליו הוצאנו את מיטב כספנו ועבדנו קשה עד שהגענו לרגע רכישת נכס יקר זה. אי לכך, במידה ואנו רוצים לשמר את המצב הזה וליהנות מהנכס היקר במשך שנים מוטב כי נשמור עליו היטב ובמקרים של חשש לנזקים במבנה יש לפעול בהקדם ולדאוג שהתקלה תטופל. אחת הבעיות הנפוצות אשר עלולות לצוץ בביתנו הפרטי היא בעיית נזילות מים. הנזילות עלולות להיגרם מסיבות שונות, אם זה כתוצאה מחדירת מי גשמים עקב איטום לקוי, בלאי בצנרת הביוב ועוד.


צילום ביוב ללא הרס


מה עושים במקרה של נזילה כתוצאה מבעיה בצנרת?


כאמור, בעיות בצנרת הביוב הינן אחת הסיבות הנפוצות לנזילות מים. במקרים וישנו חשד לנזילה שלא ברור מהיכן מקורה עלינו לפנות למאתר נזילות מקצועי. חשוב להדגיש כי מדובר בבעל מקצוע אשר מוגדר כמומחה באיתור נזילות, העושה בשימוש במכשור מתקדם. זה בניגוד לאינסטלטור רגיל שזו אינה המומחיות שלו. מאתר נזילות מקצועי משתמש במגוון מצלמות ומכשור טכנולוגי על מנת לאתר את הנזילה באופן המדויק ביותר, כך שניתן יהיה לאתרה ולטפלה בקלות. השימוש במצלמות דורש ידע ומיומנות רבה בפענוח הממצאים, בסיום הבדיקה המאתר יספק דו"ח מקצועי אודות מקור הנזילה, דו"ח זה כולל פירוט מלא אודות הבדיקה – צילומים של הביוב, וכן רישום מילולי המפרט את הסיבות לנזילה והמלצות לטיפול.


מתי נזדקק לשירות של צילום צנרת ביוב?


 • במקרים של סתימה בביוב או אם קיים חשד לכך.
 • במקרים של נזילה בביוב, אזור שהוא פחות נגיש לבדיקת מקורה.
 • במקרים בהם נצטרך הוכחה לתקינות מערכת הביוב בפני הרשות המקומית לצורך קבלת היתר בניה.
 • צילום מדויק של מקור הנזילה.


מהן היתרונות של צילום ביוב מקצועי?


 • הוכחה של מקור הנזילה במקרים של סוגיות משפטיות בוויכוח מול שכנים בבניין משותף.
 • איתור הנזילה ללא הרס – באמצעות מכשור מתקדם הפועל על טכנולוגיות של אינפרא אדום, איתור גלי קול ועוד. מכשור זה מאפשר גילוי נזילה מדויק ללא כל צורך בשבירת קירות, הריסת ריצוף או כל נזק אחר למבנה שעלול לגרום לאנדרלמוסיה, לכלוך רב וללחץ מיותר בקרב דיירי הבית.

 • מתן דו"ח מפורט ומקצועי אותו ניתן להציג בפני בית המשפט ולשימוש עתידי.
 • צילום במעגל סגור.


מכשור לצילום ביוב


צילום ביוב מתבצע באמצעות מצלמות מיוחדות המאפשרות לנו לצפות ולזהות את מקור הנזילה ללא כל צורך בפירוק הרצפות וגרימת נזק למבנה. בין מצלמות אלה –

 • מצלמה וידאו אנדוסקופית – סיב אופטי באמצעותו ניתן לחדור לאזורים צרים במיוחד בצנרת הביוב.
 • גלאי אלקטרומגנטי – מכשיר המאתר תשתיות באמצעות גלים אלקטרומגנטיים, מגיע עד עומק רב של מספר מטרים מתחת לאדמה.
 • קורלטור – מכשיר באמצעותו ניתן לזהות את מקור הנזילה והדליפה. מכשיר זה מתבסס על שימוש באנרגיית הקול ומזהה שינויים המצביעים על כך כי קיימת נזילה באזור.


תרמוטסט - מומחים באיתור נזילות וצילום קווי ביוב


בתרמוטסט אנו עתירי ניסיון בצילום קווי ביוב בבתים פרטיים, בתים משותפים, מוסדות ומפעלים. אנו משתמשים בציוד המתקדם ביותר ומנתחים את הממצאים בסטנדרטים הגבוהים ביותר של מקצועיות כך שבסופה של הבדיקה אתם תקבלו דו"ח מפורט אודות הנזילה ומקורה, כולל צילומים.כאמור, הצילום מתבצע ללא גרימת כל נזק למבנה, דבר שעושי לחסוך לכם הוצאות כספיות רבות , בלאגן ולכלוך רב. צרו עמנו קשר כעת ואנו נשמח לעמוד לשירותכם!

1-800-310-222