כשיש סימני רטיבות אנו יכולים להילחץ מאוד ובצדק, הרי מדובר על בעיה שהולכת ומחמירה מרגע לרגע וחשוב לטפל באופן מיידי. עם זאת, רוב הנזילות שבהן נצפה יהיו בתחום ביתנו ואנו נצטרך להיות אלו שמטפלים בהם, מלבד קיר משות, עם השכן שכאן יש כבר מצב מורכב יותר, אך רטיבות באזור צינור ביוב זה כבר דבר אחר לחלוטין. מה עושים במצב כזה ומי צריך לטפל?

רטיבות בצינור ביוב


רטיבות מצינור הביוב? כנראה יש נזילה

סימני רטיבות הם סימנים מאוד בולטים וקשה מאוד להתעלם מהם. הסימן הראשון הוא כמובן דהיית צבע מאזור הקיר ולאחר מכן הצבע עצמו כבר יכול ממשך להתקלף, כאשר העובש זה סימן קצת יותר מתקדם. עם זאת, לא תמיד הנזילות יהיו בקירות ולא בטוח שמדובר בכלל על צנרת המים הביתית, אלא דווקא על צנרת ביוב. גם צנרת הביוב עשויה מצינורות פלסטיק או ברזל 
וגם הם יכולים להישחק ולסבול מנזילות, כאשר מצב זה יכול להיות מעט שונה בגלל כמות הרטיבות שתיווצר והמיקום.


כיצד מטפלים ברטיבות מצינור הביוב?

• רטיבות מצינור הביוב יכולה לנבוע בעיקר מנזילה כאשר זה יהיה החשד הראשוני באופן אוטומטי. הנזילה יכולה להיווצר בגלל שלל סיבות כאשר לרוב מדובר בשחיקה של צינור הביוב הישן אך ייתכן גם כי חפירה או קידוח במקום הם אלו שגרמו לה. בכל מקרה יש צורך לאתר את הנזילה בצורה מדויקת יבותר כאשר מצלמה תרמית ומצלמות סיב אופטי יכולות להיכנס לפעולה גם כאן, אם כי לעתים הנזילה תהיה עמוקה מאוד והשימוש לא יספיק.

• כדי להבין האם מדובר בנזילה או בבעיה אחרת וכמובן להבין עד כמה הנזילה חמורה ומהיכן היא בדיוק, חשוב להזמין אינסטלטור שמתמחה גם בבעיות במערכת הביוב. העבודה במערכת הביוב שונה והיא מצריכה שימוש במכשירים מתקדמים יותר וכמובן הטיפול יכול להיות הרבה יותר מעמיק.


כיצד מאתרים ומטפלים בנזילה בביוב? 


מערכת הביוב דורשת יחס מיוחד כאשר יש מכשירים מיוחדים כדוגמת המצלמה הרובוטית, שיכולים להיכנס אל כל צינור ולשדר תמונה באיכות טובה מאוד עם מגוון אפשרויות כמו תצלומי תקריב, הארה ואפילו יכולת לטפל בבעיה על ידי סתימתה. במקרים מסוימים יהיה צורך לסמן את החלק הבעייתי, לשדר את המיקום המדויק ולאחר מכן להחליף את אותו החלק.