ארז רובין- איתור נזילות
שירות בכל הארץ

איתור דליפות ממאגרים

מצב של דליפה או רטיבות הוא אינו מצב נעים אף פעם. הדליפה יכולה להיות מקורות שונים ולכן עלינו לאתר מהיכן היא מגיעה. לעתים המקור של הדליפה הוא ממאגרים ואז עלינו לבצע איתור דליפות מאגרים בטרם ניגש לבצע את העבודה בפועל. המטרה של הבדיקה המקדימה היא לאתר את המקור של הבעיה ולטפל בה באופן ממוקד. על מנת לבצע את האיתור של הדליפה משתמשים במצלמה תרמית שיכולה להגיע למקור הבעיה, בלי לשבור קירות שלא לצורך.

הסיבות האפשריות לדליפות במאגרי מים הן: פגמים ותקלות במבה המאגר. אם מאגר המים נמצא במבנה אשר לא אטום או מבודד כמו שצריך, שינויים במזג האוויר יכולים להשפיע על עמידות המאגר עצמו. בנוסף מאגר שנבנה מההתחלה בצורה לא טובה, נוטה לדליפות רבות. גם לאקלים יש השפעה רבה על מאגרי המים, במיוחד אם המאגרים נמצאים באזור שיש בו שינויים רבים במזג האוויר.

ישנן מספר שיטות וטכניקות לאיתור נזילות במאגרי מים. תמיד מומלץ לבחון את המאגר עצמו עם העין או מצלמה חיצונית רגילה, במידה והדליפה רצינית וגדולה יהיה ניתן להבחין בה ללא כלים מיוחדים. השלב הבא יכול להיות איתור נזילות במצלמה טרמית או באיתור נזילות אקוסטי בעזרת רעש או צליל

איתור הנזילות

התוצאה של איתור הדליפה דרך מצלמה תרמית היא זיהוי ממוקד של הבעיה וביצוע שבירה של הקיר רק במקום הנדרש. כמובן שבעבר כאשר לא היו המצלמות המתקדמות כל דליפה של מאגרי מים בבית דרשה שבירה מאסיבית של קירות שלפעמים לא נתנו את התוצאה הרצויה.
המצלמה התרמית יכולה לבצע איתור דליפות ממאגרים כמו למשל מרזבים, צנרות ביוב, צנרות מים בבית ולזהות האם הנזילה היא תוצאה של איטום לא נכון של הבית כמו חדרי האמבט, הגגות או הקירות, וכן יש לה אפשרות לזהות האם ישנם ליקויים שיכולים גם הם לפגוע ברמת האיטום של הבית, כמו למשל – סדקים ושברים בקירות. בבתים שלנו יכול להיות מצב של נזילה ודליפה של מאגרי המים. אם אנו גרים בבית בעל וותק של עשרות שנים, הצנרת והמאגרים שלו נוטים יותר לתקלות אותן ניתן לתקן באופן ממוקד.

לא מחליפים את הבית

במידה ויש לכם דליפה בבית ממאגרים או מהצנרות, אין צורך לבצע שיפוץ של כל המבנה. בעזרת המצלמה התרמית ניתן לבצע איתור נזילת מים ולהחליט על דרך הטיפול הטובה ביותר. כמובן, נוסף לפעולה תיקון הדליפה יכול להיות שיהיה כדאי לבצע איטום של הבית, אם הוא לא בוצע כהלכה. אם האיטום נעשה כראוי והבעיה היא פגיעה נקודתית בצנרת או במאגרי המים כמו למשל בביוב, כל שעליכם לעשות הוא להזמין חברה שתבצע איתור של הבעיה לפני שהיא מתחילה לשבור קירות או להציע לכם להיכנס לשיפוץ מאסיבי אותו כלל לא תכננתם לבצע.

תפריט נגישות