ארז רובין- איתור נזילות
שירות בכל הארץ

איתור נזילות בצנרת

מה הסימנים שיש נזילה בצנרת?

  • טפטוף זעיר מאחד הברזים כמו מברז המקלחת, מהכיור במטבח או נזילה מהצינור של דוד השמש וכדומה. טפטוף זה יכול להצטבר לאורך זמן לכמויות גדולות של מים ולנפח את חשבון המים.
  • סימן נוסף לנזילה סמויה בצינורות פנימיים של החלל הם סימני רטיבות בקירות של המבנה.
  • סיבוב שעון המים גם כשכל הברזים סגורים.
  • עובש על הקיר – קיר שמתקלף וכתמי רטיבות בחיבורים בין הקיר לתקרה.
  • סימן עיקרי הוא חשבון מים גבוה – חריגה בחשבון המים אמורה מיד להדליק נורה אדומה שמא קיימת נזילה בבית.

כיצד מבצעים איתור נזילה בצנרת?

איתור נזילה בצנרת יתבצע על ידי מומחה איתור נזילות שמגיע עם מכשור אלקטרוני משוכלל שמיועד לאיתור נזילה. מכשור כזה כולל בתוכו מצלמה תרמית (אינפרה-אדומה) שמזהה היכן מסתתרת רטיבות, לדוגמא תחת הרצפה או מאחורי האריחים. המכשור כולל גם מכשיר האזנה רגיש שיכול "לשמוע" פריצה חרישית ביותר של מים במערכת הספקת המים, וגם סיב אופטי שמוחדר לפתחי הביוב והניקוז שמאפשר הצצה לתוך הצנרת ובדיקה יסודית. כל הציוד המתקדם הזה, יאפשר איתור נזילה בהיעדר שבירת קירות או הרמה של מרצפות וגרימה להרס רב במבנה.

איתור נזילות בצנרת

מדוע חשוב לטפל כמה שיותר מהר?

איתור נזילות מים מחייב טיפול מהיר ללא עיכוב ושהייה, מאחר שנזק של מים עלול להיות כבד במיוחד עבור נזקים של צבע וטיח של הקירות, להזיק לריצוף (מרצפות, אריחים או פרקט) נזקי חלודה קשים, עובש ופטריות (שמסכנים את בריאותם של הדיירים, בפרט למי שרגיש), וכמובן נזק אסתטי רב שיכול לגרום למריבה עם שכן, הוצאה כספית, עוגמת נפש וכולי..

מה הסיבות הקיימות לנזילה?

צנרת מתכת תיפגע לאורך תקופה מחלודה – תהליך בו רטיבות וכל לחות שהיא עשויה לפורר בהדרגה את המתכת עצמה. כתוצאה מהחלודה שנוצרת, ייווצרו גם סדקים וחורים בצנרת ואלה יגמרו לנזילה של מים.

נזילה מדוד חשמלי – דוד מים חשמלי שממוקם בתוך המבנה וממנו יכולה להיווצר נזילה שעלולה להזיק לכל הקירות של המבנה. מקור נזילה בדוד חשמל יכול להיות בשל איטום לקוי (לרוב תוצר של בלאי) ובמקרה אחר גם פיצוץ בצינור שמוביל מים לדוד הינו סיבה לנזילה. איתור נזילות מים כזה הינו לרוב קל, אם כי הדבר תלוי גם במיקום המדויק של הדוד.

לחץ מים שאינו תקין – עוד גורם לנזילה יהיה לחץ מים לא תקין. צריך להבין שכל צנרת ביתית תהיה בנויה בצורה שהיא מסוגלת לעמוד בלחץ. לחץ גבוה מדי – בעקבות תיקון לא איכותי דיו של הצנרת או בשל צנרת ישנה – יכול ליצור נזק לצנרת ולנזילה של מים בקיר.
לעיתים בעיה שתראה כמו נזילה מסיבה כלשהי, תהייה למעשה בעקבות חדירה של מים מבחוץ, בגין איטום לא ראוי. במקרים אלה איתור רטיבות באמצעות מצלמה טרמית הינו צעד מתבקש.

חשוב שלא תתמהמהו עם הבעיה לפני שהיא תתעצם ותגרום לתסכול והוצאות כספיות מיותרות.
סובלים מנזילה? צרו קשר עם ארז רובין מומחה איתור נזילות שישמח לספק לכם שירות בסטנדרט גבוהה!

תפריט נגישות