ארז רובין- איתור נזילות
שירות בכל הארץ

איתור נזילות בצפון

יש לכם סימני עובש על קירות הבית? חשבון המים גבוה מהרגיל? חושדים שיש לכם נזילה בבית? חשוב לטפל בבעיה בהקדם האפשרי!
נזילה שעלולה להתפשט בבית גורמת לבעיות רבות לרכוש, קירות ולבריאות האדם.

איך יודעים שקיימת נזילה במבנה בצפון?

מיקום הנזילה קובע עד כמה היא נראית לעין ומהר. כאשר הנזילה עמוקה והנזילה איטית הנזק גם הוא הדרגתי אבל מתגלה מיד בחשבון המים הראשון שמגלה חריגה, או שהנזילה כל כך קרובה לפני השטח שכתמי הרטיבות מתחילים להופיע כמעט מיד. אם הנזילה מתרחשת אצל השכנים לוקח זמן עד שהיא מגיעה אליכם.
אם מחכים יותר מדי זמן היא מתחילה לפתח טחב ועובש שמריחים מיד, אלא אם כן מדובר בפיצוץ רציני וזרימת מים גדולה כל כך שהיא מציפה לחלוטין את הקיר או הרצפה ורואים זרמי מים מחלחלים דרך הקירות.

למה חשוב לטפל ולאתר נזילות בצפון בהקדם?

יש כמה נזקים שהחומרה שלהם הדרגתית וכל הזנחה שלהם מובילה לנזק הבא.

  • מדובר בבזבוז מים שזורמים דרך הנקבים בצינור ומנפחים את חשבון המים
  • נזילה וחלחול דרך חומר המילוי של הקירות והרצפה עד שזה מגיע לפני השטח ומתפתח עובש שחור וריקבון,
  • ההזנחה גורמת לטחב לפגוע בבריאות ולאט לאט חלחול המים נמשך ומפורר את המילוי והקירות ומחליד כל צינור מתכת שיש שם.
  • בהדרגה הנזילה עלולה לגרום לקריסת קירות ורצפה ולנזק רציני לתשתיות, שיקר בהרבה לתקן אותו, שלא לדבר על פגיעה בחיי אדם וברכוש נוסף.

האם צריך לשבור קירות ומרצפות כדי לאתר נזילה?

כבר לא. אלה היו השיטות של פעם, כשלא יכלו להשתמש בטכנולוגיה מתקדמת מאוד וללא שבירה וניפוץ של קירות ומרצפות. היום אפשר אפילו למפות את כל הצנרת של הביוב או את הצנרת של המים בבית בכל מקום ולקבל תמונה מלאה ועדכנית של כל מה שקורה שם באמצעות שימוש במצלמה תרמית לאיתור נזילות.

כיצד מבצעים איתור נזילות בצפון מבלי לשבור קירות?

הציוד המתמחה באיתור נזילות נקרא מצלמה תרמית. זוהי מצלמת אינפרה אדום שמצליחה לצלם את מה שקורה בתוך הקירות והרצפה מבלי לחדור פנימה. העיקרון שעליו בנויה המצלמה היא הצגת הבדלי הטמפרטורה של האזורים הרטובים וכך מתקבלת תמונה שמראה כתם גדול של צבע שונה במקום שבו יש נזילה. כך אפשר לדעת גם עד לאן היא מגיעה וכיצד לטפל בה.

איך מתקנים נזילה בצפון שמאתרים במצלמה תרמית?

לאחר איתור הנזילה במיקום המדויק שלה וקבלת התמונה המלאה, מחפשים את הדרך הטובה ביותר לתקן את הצינור הפגוע. אם מדובר במערכת צינורות שלמה שקרסה יש צורך להחליף אותה ולתקן ואז מתייעצים עם אנשי המקצוע ומקבלים את ההצעה הטובה ביותר כדי למנוע מהנזק להימשך. אם מדובר בפגיעה נקודתית כמו סדק או פיצוץ מקומי בצינור, משתמשים באחד החומרים והאמצעים המודרניים שמלבישים מבפנים על הצינור על ידי החדרתו מהפתח עד למיקום המדויק. היום אפשר להשתמש בשרוול-טלאי שמתנפח ונצמד לדפנות הצינור מבפנים, למשל, וסותם את הנקב בצינור. אמצעים נוספים אפשר להחדיר ולהחליף קטעים גדולים יותר, בהתאם לגודל הנזק שבצינור.

סובלים מנזילה? צרו קשר עם ארז רובין מומחה איתור נזילות בצפון

חשוב להזמין מאתר נזילות כמה שיותר מהר משום שכל יום שעובד מגביר את הנזק שיוצרים המים המחלחלים לתוך הקירות והרצפה. אם הנזק כבר הגיע לצד החיצוני של הקיר, זה דורש תיקונים נרחבים יותר גם של טיוח וצביעה של הקיר.

תפריט נגישות