ארז רובין- איתור נזילות
שירות בכל הארץ

איתור רטיבות

המומחים של ארז רובין מתמחים באיתור רטיבות עבור לקוחות במגזר הפרטי והעסקי. לאורך השנים צברנו ניסיון משמעותי באיתור נזילות מים וכיום אנו מונעים נזקים בלתי הפיכים עם ציוד טכנולוגי מתקדם. הידע, הרקע והמיומנות מאפשרים לנו לגבש הצעת מחיר אטרקטיבית.

מה כולל האיתור רטיבות שלנו?

✅ שימוש בטכנולוגיה אמינה לשמירה על בית יבש ונטול נזילות או דליפות
✅ ייעוץ מקצועי לכל לקוח על בסיס תנאי הצנרת והאינסטלציה
✅ התאמת פתרונות איטום לחדרים רטובים, חלל פנים, מרפסות וגגות
✅ טכניקות אל-הרס לשמירה על הקירות והרצפה
✅ טיפול ממוקד בבעיות רטיבות מחוץ למבנה

איתור רטיבות בקיר

איך אפשר למנוע נזקי רטיבות?

שלושת השיטות העיקריות להפחתת הלחות ומניעת רטיבות:
1) איתור מקור הרטיבות
2) שליטה בלחות באמצעות אוורור – אוורור האזורים שסובלים מרטיבות בבית.
3) בידוד למניעת עיבוי – בידוד של האזורים הרטובים על מנת למנוע עיבוי של הקירות.
4) טיפול נקודתי בנקודות של לחות במבנה, תקרות ורצפות המבנה – באמצעות חומרי איטום והחלפת האזורים שסבלו מרטיבות.

 

מה קורה אם לא עושים איתור רטיבות?

רטיבות שאינה זוכה לטיפול המתאים, יכולה לגרום נזק של ממש במבנה שלכם. היא יכולה לגרום להתפרקות של קירות, היווצרות טחב מסוכן לבריאות ואף לגרום נזקים בלתי הפיכים ליציבות המבנה. על כן מומלץ לבצע איתור נזילות ולזהות במהרה כל סיכון לרטיבות, על מנת להסיר כל סכנה בריאותית או כל סכנה לבריאות המבנה שלכם.

 • רטיבות בתקרה באמבטיה היא בעיה שכיחה שקיימת גם בדירות חדשות וגם בבתים ישנים.
 • צריך להבחין בין רטיבות שנוצרת בתקרה של חדרי אמבטיה סגורים שאין בהם חלון לאוורור – לבין רטיבות שמגיעה מעל התקרה עצמה ולא בגלל לחות שמצטברת בחלל הפנים.
 • סיבה נוספת להופעת כתמי רטיבות בתקרה של חדרי האמבטיה עלולה להיות נזילת מים. בחדרי אמבטיה ושירותים יש מטבע הדברים המון צינורות מים, אז קיים סיכוי גבוה לכך שאחד מהם חלילה ייסדק, יתפוצץ או יישבר.
 • במקרים כאלה של נזילת מים, הרטיבות תופיע באופן רצוף ולא רק אחרי מקלחת.

היעדר חלון עלול לגרום מהר מאוד להופעת כתמי רטיבות אם אין חלון ולכן גם לא מאווררים את חדרי האמבטיה אחרי מקלחת, הלחות עולה לתקרה ולא מתנדפת החוצה. במקרים כאלה, הרטיבות הופכת לכתמי עובש ואף עלולה לגרום לשורה ארוכה של קילופים. כאן תיקון בסיסי לא יכלול רק את התקרה עצמה, אלא יחייב פתרון סירקולציה כגון התקנת מאוורר.

איך יודעים שמקור הרטיבות הוא איטום לקוי?

 • רטיבות בתקרה של חדרי אמבטיה גם עלולה להתרחש בגלל איטום לקוי. כאשר האיטום לקוי ומים חודרים מבחוץ פנימה, המשמעות היא הופעת כתמי רטיבות בעיקר בחורף ובעונות המעבר.

 • כדי לזהות את האיטום הלקוי, יכול להיות שיהיה צורך לעלות אל הגג או לכל הפחות להשתמש בבמות הרמה ומנופים. בנוסף, בעיית איטום בדרך כלל משפיעה על עוד קירות או חדרים בבית ולא רק על חדרי המקלחת והרחצה.

  כל מקרה של נזילת מים מחייב איתור יסודי של הבעיה. במקרים אלו חשוב לזכור שכתמי הרטיבות על התקרה של חדרי האמבטיה הם בכלל לא הבעיה אלא רק הסימפטום, לכן אי אפשר לשפר את איכות החיים בלי להיכנס אל עובי הקורה ולהתחקות אחר המקור. במידה ומזהים את המקור של נזילת המים, ניתן להתייעץ עם אינסטלטור לגבי החלפת הצנרת כולה או הצינור התקול בלבד.

גילוי ואיתור רטיבות בזמן

מערכת האינסטלציה היא אחת מהמערכות החשובות במבנה. היא נסתרת, לרוב לא מטרידה ולכן אין כל סיבה לחשוב עליה יותר מדי. עד… שמתחילה בעיה. רטיבות על הקיר, טפטוף, עליה בחשבון החשמל, הם רק חלק מהסיבות להזמין שירות איתור רטיבות.

פעמים רבות הרגע בו נראה את הנזילה יהיה לאחר שכבר נגרם נזק למבנה (ולא רק). נזילה עלולה להוביל לרטיבות שעלולה להוביל להתפתחות עובש ופטריות אשר מזיקים ליושבי המבנה. צנרת האינסטלציה יכולה להחזיק מעמד שנים רבות בלי כל פגיעה אך כשזו מתרחשת חשוב לזהות אותה בהקדם.

סימנים מקדימים לנזילה

נזילה בצנרת מובילה בסופו של דבר לרטיבות אשר נרצה להימנע ממנה. סימן מקדים בולט יהיה עליה בחשבון המים. בדיקה עצמית לנזילה יכולה להיות פשוטה מאד כשכל שעלינו לעשות הוא לסגור את כל הברזים (כולל ברז הניאגרה) ובדיקת שעון המים. אם השעון ממשיך לזוז, לאט או מהר, זהו סימן לכך שיש פגיעה במערכת ושהגיע הזמן לטפל בה.

סימנים בולטים על הקירות יהיו רטיבות כאשר בבתים משותפים היא יכולה להיות בבית עצמו והיא יכולה להגיע אפילו לקומה למטה. במקרים אלו יש לבצע טיפול בהקדם האפשרי כדי למנוע נזקים מתמשכים למבנה. כיוון שלא תמיד נוכל לדעת היכן הנזילה, יש לפעול לביצוע איתור רטיבות באמצעים מתקדמים.

איתור רטיבות עם מצלמה תרמית

הרטיבות יכולה להיות נסתרת למשך תקופה רבה. היא לא ישר מופיעה על הקיר ולכן לא פעם נדרשים אמצעים מתקדמים אשר יאפשרו לאתר את הבעיה. היום אפשר להשתמש במצלמה תרמית אשר שולחת קרני אינפרא אדום ומציגה תמונת מצב של חום וקור של הקיר. באמצעות המסרים שמועברים מהמצלמה אפשר לדעת במדויק היכן מקור הבעיה.

יש לציין כי לעתים נדמה כי ברור היכן הרטיבות אך אין זה אומר כי הבעיה עצמה באותו המקום. המים נוטים לחלחל ולחפש את הדרך הטובה ביותר לרדת למטה. בעוד שהרטיבות יכולה להיות בנקודה אחת, הפגיעה בצנרת עשויה להיות במקום אחר. מכאן אפשר להכין כי המצלמה התרמית נותנת פתרון מתקדם, יעיל ומהיר לאיתור הרטיבות.

גילוי רטיבות – שלב אחר שלב

גילוי רטיבות מתבצע באמצעים מתקדמים אשר מקלים רבות על תהליך התיקון. כמו בבעיות רבות אחרות, גם במקרה של מערכת האינסטלציה, ידע הוא כוח. מידע מדויק מאפשר לקבל החלטה כיצד לפעול ולבצע את התיקון ביעילות, במהירות האפשרית ובלי לגרום נזקים מעבר לאלו שכבר נוצרו.

שלב ראשון – זיהוי ראשוני

המשימה הראשונה היא להבין כי ישנה בעיית רטיבות. לא תמיד נראה את הסימנים על הקיר ולכן כדאי להכיר את המצבים השונים בהם יש להזמין איש מקצוע. לאחר הזמנת איש המקצוע המטרה הראשונה תהיה להבין איזו מערכת גורמת לרטיבות. יתכן ומדובר בצנרת האינסטלציה, בביוב, במערכת אספקת המים או אולי במערכת ההסקה.

שלב שני – איתור רטיבות מדויק

לאחר שברור שישנה בעיה אפשר להתחיל לבצע בדיקה יסודית. את הבדיקה אפשר לבצע באמצעות מצלמה תרמית אך אם זו לא מתאימה למשימה נוכל להשתמש בקורלטור, רדאר חודר קרקע או גלאי אלקטרומגנטי. נבחר את הכלי המתאים ביותר לכל מטרה כשכל הכלים הללו יכולים לאתר את המקור שמוביל לרטיבות בלי לפגוע בקירות ובתשתיות.

שלב שלישי – תיקון נקודתי לאחר גילוי הרטיבות

ברגע שהבעיה ברורה אפשר להתחיל לבצע את התיקון. ככל האפשר התיקון יהיה נקודתי אך יש להביא בחשבון כי מערכת האינסטלציה עלולה לפתח בעיות מורכבות במקרה של חוסר טיפול לאורך זמן. הדרך להימנע מבעיות חמורות היא לבצע את הבדיקה ולהיות ערניים לבעיות שיכולות להיות בצנרת, הן במבנה והן מחוצה לו. יש לציין כי לכל צנרת ולכל מקום יש את דרך הגילוי הנכונה והטובה ביותר כשהיום אפשר להגיע למידע חשוב עוד לפני תחילת הטיפול בבעיה.

טיפים בדרך לגילוי רטיבות

במקרה שישנו חשד לכך שישנה רטיבות, זה הזמן לפנות לבעל מקצוע ולקבל החלטה כיצד לפעול לאיתור הרטיבות. כל עיכוב עלול להוביל להתפתחות הרטיבות, החמרת הבעיה ופגיעה בתשתיות. בהזמנת בעל מקצוע חשוב לבדוק כי מדובר במומחה באיתור וכי יש לו כלים שונים ולא רק מצלמה תרמית כדי לבדוק את המבנה.

בבתים משותפים יכול להיות שיהיה כדאי לבצע את הבדיקה כשהשכנים בבית ולכן חשוב לתת מידע רב ככל האפשר כבר בשיחה הראשונה. לבסוף, חשוב לברר עוד בטלפון כי מאתר הרטיבות ידאג להפיק דו״ח ולספק אותו לשימוש לפי הצורך של הלקוח.

זיהוי סימנים לנזילה
גילוי נזילות מים
איתור נזילות מקצועי

איך יודעים שמקור הרטיבות הוא איטום לקוי?

 • רטיבות בתקרה של חדרי אמבטיה גם עלולה להתרחש בגלל איטום לקוי. כאשר האיטום לקוי ומים חודרים מבחוץ פנימה, המשמעות היא הופעת כתמי רטיבות בעיקר בחורף ובעונות המעבר.

 • כדי לזהות את האיטום הלקוי, יכול להיות שיהיה צורך לעלות אל הגג או לכל הפחות להשתמש בבמות הרמה ומנופים. בנוסף, בעיית איטום בדרך כלל משפיעה על עוד קירות או חדרים בבית ולא רק על חדרי המקלחת והרחצה.

  כל מקרה של נזילת מים מחייב איתור יסודי של הבעיה. במקרים אלו חשוב לזכור שכתמי הרטיבות על התקרה של חדרי האמבטיה הם בכלל לא הבעיה אלא רק הסימפטום, לכן אי אפשר לשפר את איכות החיים בלי להיכנס אל עובי הקורה ולהתחקות אחר המקור. במידה ומזהים את המקור של נזילת המים, ניתן להתייעץ עם אינסטלטור לגבי החלפת הצנרת כולה או הצינור התקול בלבד.

זיהוי מהיר ואיתור הרטיבות במינימום זמן

חברתנו מעמידה לרשות הלקוח צוות מקצועי שמאפשר זיהוי מהיר של איתור הרטיבות בתוך הבית או העסק. זה אומר שמתחקים אחר המקור של הנזילה או הרטיבות בלי להרים את הריצוף, בלי לשבור את הקיר, באופן מהיר מאוד ובלי לגרור הוצאות נוספות.
המטרה שלנו היא למנוע ולגלות רטיבות באופן יעיל, למשך תקופה ארוכה ובמינימום זמן. מעבר לכך, רק אצלנו תוכלו לקבל דו"ח מלא על מקור הנזילה. הדו"ח ישמש אתכם מול הקבלן בדירות חדשות ועשוי לעזור לטפל בכל בעיה לגופה.

לא משנה איפה הרטיבות נמצאת וכמה זמן היא שם, אנו נשמח לספק לך את השירות המקצועי ביותר.
צרו קשר עם ארז רובין מומחה איתור נזילות ונשים סוף לבעיה! התקשרו ותאמו בדיקה יסודית.

כותב המאמר - ארז רובין

כותב המאמר - ארז רובין

אני מתמחה באיתור נזילות ודליפות מים במבנים ומחוץ למבנים באמצעות מצלמה תרמית וטכנולוגיה מתקדמת, הכוללת: מצלמות תרמיות ומצלמות ביוב, גלאים שונים, רדארים ועוד. אני משתמש במכשור אל-הרס מיוחד, אמין ומדויק , המאפשר ביצוע בדיקות לצורך אבחון מקור הבעיה או הכשל במערכות האינסטלציה והביוב. כמו כן, ברשותי ציוד נלווה ומכשור מגוון המאפשר אבחון מהיר ויעיל של הכשל במערכות. בין היתר, הציוד כולל: מצלמות תרמיות, רדאר חודר-קרקע, רדאר חודר בטון / קירות, מצלמות ביוב, גלאי קול וגלאי אלקטרומגנטי.

תעודת עוסק מורשה לאיתור נזילות

תפריט נגישות