ארז רובין- איתור נזילות
שירות בכל הארץ

בדיקת בית לפני רכישה

דברים שחשוב לבצע לפני רכישת נכס

רכישת נכס היא כנראה הרכישה הכי גדולה שנבצע ורוב הישראלים רוכשים נכס אחד בלבד בחייהם, זהו הבית שלהם. כדי לדעת שרכישה כזו שיכולה להיות מעל למיליון שקלים, תהיה רכישה כדאית, יש הרבה שיקולים שצריך לבצע ביניהם שיקולי כדאיות רכישת נכס באופן כללי באותו מצב נתון, רכישת הנכס הספציפי הזה ביחס לאחרים, הלוואות שצריך לקחת ועוד עניינים אחרים שצריכים להיסגר. גם אחרי שהכסף כבר אצלכם מוכן לרכישה וגם אחרי שהחלטתם איזה נכס אתם רוצים לרכוש הגיע הזמן לבדוק שהוא באמת הנכס המושלם עם בדק בית מקיף.

מה בודקים בבדק בית?

  • בבדק בית בוחנים את כל הבית בעניינים שונים ובעזרת כמה בעלי מקצוע. אחת הבדיקות הכי נפוצות היא בדיקת רטיבות. הסיבה שמבצעים בדיקת רטיבות היא שאי אפשר לדעת מה מצב הנכס בעין אנושית כשצופים בו ולמעשה אנחנו יכולים להגיע לבית שיהיה אפילו די חדש, ולא נדע שהגג שלו לא אטום או שהקיר שלו מלא ברטיבות מבפנים. בדיקת רטיבות על ידי אינסטלטור או מאתר נזילות מומחה תסביר לכם האם יש בעיות בצנרת ויש רטיבות בקיר או האם האיטום לוקה בחסר.
  • עוד דבר שבודקים בבדק בית היא תשתית החשמל. גם תשתית החשמל יכולה להיות בעייתית כאשר יש לוחות חשמל שמתחממים יתר על המידה או כבלים רופפים שלא מחוברים היטב. גם קרע בכבלים יכול להיות מסוכן, מלבד הנזק שייגרם והתיקון שאנו, בעלי הנכס החדשים, נצטרך להתמודד איתם בהמשך, ולכן יש צורך בבדיקה של חשמלאי שיסביר לנו מה מצב הנכס מהבחינה הזו.
  • כשבודקים את הבית לקראת קנייה צריך לבדוק את הבנייה עצמה. לפעמים יש חקירות שאינם ישרים ולמעשה יוצרים זווית לא ישרה עם הרצפה. יש רצפות שיכולות להיות מעט עקומות מה שאמנם לא יגרום לנו ליפול או יפגע לנו באיכות החיים אך לטווח הארוך יכול להיות מורגש בצורה מעיקה ולגרום למים להתנקז לפינה אחת בבית מה שיהיה הרבה יותר מורגש ומעיק.
  • בבדק בית בודקים גם את הבירוקרטיה של הכנס. יש הרבה נכסים שנמכרים לאנשים לפי שטח מסוים כאשר חלק מהשטח בכלל לא נבנה בצורה חוקית ולמעשה יכול להיות מחויב בקנס. יש הרבה בניות, מתקנים או מוצרים שקשורים בנכס כמו חלונות, מממ"ד או פרגולה שיכולים להיות בעייתיים ולא לעמוד בתקנים. למשל נכס שיש בו פרגולה תלויה שלא אושרה על ידי מהנדס יכולה להיות סיכון משמעותי, חלונות אטומים שהם למעשה זיוף של חברה מוכרת יורידו את הערך הנכס וכולה.

החשיבות של ביצוע בדק בית על ידי חברה חיצונית

כשיש שני צדדים לעסקה מסוימת יש צורך בחברה חיצונית שתבצע את הבדיקות. לחברה החיצונית אין צד ברכישה והיא למעשה רוצה להבטיח שכול הצדדים יודעים את כל המידע לגבי הנכס. יש הרבה בעלי נכסים שמסתירים את המידע הזה כדי למכור את הנכס שלהם לצד אנשים שכלל לא יודעים שלנכס שלהם יש בעיות כיוון שהם מעולם לא בדקו.

האחריות לבדק הבית מוטלת על הקונה כיוון שהוא זה שרוצה לדעת שהנכס שלו תקין אך במידה ויימצאו ליקויי בנייה הכל פתוח למשא ומתן בין הקונה והמוכר. חברה חיצונית מחזיקה עשרות בעלי מקצוע וציוד מתקדם כמו מצלמות תרמיות וכלי מדידה כדי לבדוק את אשר היא בודקת בצורה הכי מדויקת שיש.

כדי לבדוק בעיות רטיבות ולדעת שאתם קונים את הנכס הנכון אל תתפשרו על בדק בית מעמיק. בדיקה מקיפה תוכל לספר לכם האם אתם עושים את הצעד הנכון או שמא יש דברים שיורידו את ערך הנכס ויגמרו לבעיות רבות בהמשך.

קיים חשד לליקויי איטום ורטיבות במבנה? כאן ארז רובין נכנס לתמונה

במידה ובמסגרת בדק הבית ישנו חשד כלשהו לבעיית רטיבות ונזילות במבנה חשוב מאוד לבדוק זאת באופן מקצועי. בעיות איטום ורטיבות במבנה עלולים לגרום לנזקים כבדים למבנה, ירידת ערך הנכס ולהוצאות כספיות רבות על תיקון הנזקים. במקרים כאלה ארז רובין הוא הכתובת הנכונה עבורכם. ארז הינו מאתר נזילות מומחה העושה שימוש באמצעים טכנולוגיים ליקויים לשם איתור רטיבויות ונזילות במבנה. לאחר הבדיקה המקיפה אתם תקבלו דו"ח מפורט הכולל פירוט של מקור הנזילה והמלצות לטיפול.

לייעוץ והזמנת שירות איתור נזילות ובדיקת רטיבות במבנה – חייגו 050-528-2928
או השאירו פרטים דרך האתר לתיאום פגישה ללא התחייבות!

תפריט נגישות