ארז רובין- איתור נזילות
שירות בכל הארץ

בדיקת רטיבות אינפרא אדום

כאשר ישנה בעיה של רטיבות בבית, חשוב לאתר את מקור הבעיה בצורה המקצועית ביותר

מצב של רטיבות בבית הוא מצב בלתי נסבל מבחינות רבות. ברמה הבסיסית ביותר, רטיבות בבית היא פגם אסתטי – פגם מהסוג שלא נעים לחיות ובוודאי שלא לארח בסביבתו. מעבר לכך, נוכחות של רטיבות בבית שלנו יכולה להעיד על תקלה עמוקה יותר בתשתית הצנרת של הבניין שלנו – דליפה, נזילה וכדומה. מצב שכזה הוא כמובן מצב שיש לטפל בו כמה שיותר מהר ובכמה שיותר מקצועיות – במיוחד לאור ההשלכות האפשריות של הרטיבות כאשר אנחנו לא מטפלים בה.

רטיבות שלא מטפלים בה יכולה להתפתח לכדי עובש (שיכול להיות גם קטלני במצבים מסוימים), ולכדי פגיעה של ממש בתשתיות הבית השונות. משום כך, השלב הראשון והחשוב ביותר הוא בעצם ביצוע איתור נזילות – לדעת בדיוק מהיכן מגיעה הרטיבות בכדי לדעת כיצד לטפל בה.

כיצד מתבצעת בדיקה מקצועית של רטיבות באמצעים תרמיים, והיכן נכנסת קרינת האינפרא אדום?

מהי מצלמה תרמית? מצלמה תרמית היא למעשה מצלמה דרכה ניתן לראות את פליטת קרני האינפרא אדום של גופים שונים, והשימושים שלה בעולמנו כיום הם רבים. למעשה, כל גוף חי וכל ריכוז חומר כלשהו פולט רמה מסוימת של קרינת אינפרא אדום – זהו למעשה חום בטמפרטורה של כמה עשרות מעלות הנפלט מאותו הגוף. גם ריכוזי מים פולטים את הקרינה הזאת. כך, למעשה, מצלמות האינפרא אדום הן מצלמות תרמיות המתבססות על חום ולא על עדשת תמונה קלאסית – והן התפרסמו לאורך השנים כמצלמות לראיית לילה. כיום, אחד השימושים החשובים ביותר של מצלמות אלה הוא לבדיקת רטיבות.

איתור נזילות מים במצלמה טרמית

כיצד זה עובד? כאמור, גם ריכוזי מים נקודתיים פולטים רמה מסוימת של קרינת אינפרא אדום. כך, למעשה, באמצעות מצלמה תרמית ניתן לזהות בצורה מדויקת ביותר את מקור הנזילה או הדליפה הגורם לרטיבות. זוהי בדיקת רטיבות מדויקת ברמה הגבוהה ביותר – המצלמה התרמית לא טועה, ועין מקצועית תזהה במהרה בדיוק היכן נמצאת התקלה ומהו מקורה, ובדרך כלל כבר בשלב זה מה היקף התיקון הנדרש עבורה. חשוב להבין את החשיבות העצומה של האבחון המדויק הזה – זיהוי מדויק של מקור הרטיבות יחסוך הרבה מאוד מאמצעים בטיפול בתקלה, משום שלא יהיה צורך בהרמה של תשתיות רבות ובהשקעה כספית בהתאם, אלא פשוט בטיפול נקודתי במקור התקלה שאותר בצורה מדויקת.

עם השירות של ארז רובין, אתם יכולים להיות בטוחים שהרטיבות תאותר ותטופל

השירות של ארז רובין הוא שירות מתקדם ברמה הגבוהה ביותר בכל מה שנוגע לאיתור נזילות ולבדיקת רטיבות באופן נקודתי, ובאופן כללי יותר לכל מה שנוגע לקווי ביוב ולתקלות ביוב וצנרת בבית שלכם. פנו אלינו אם ישנה רטיבות כזו או אחרת בסביבת המחייה שלכם – איתור התקלה יהיה מהיר בצורה חסרת תקדים, ואנחנו נוודא שהרטיבות והגורם שלה יהיו שניהם נחלת העבר עד מהרה.

לייעוץ והזמנת שירות בדיקת רטיבות – אינפרא אדום חייגו 050-528-2928
או השאירו פרטים דרך האתר לתיאום פגישה ללא התחייבות!

תפריט נגישות