שירות בכל הארץ

בדיקת רטיבות

זיהיתם רטיבות על הקירות? התקרה החלה להתקלף? אל תזניחו! רטיבות שלא מטופלת בזמן עלולה להתפשט לקירות הבית ולגרום לנזק רב! ארז רובין מתמחה באיתור נזילות ובדיקת רטיבות בקירות ובמבנים באמצעות מצלמה תרמית ללא גרימת הרס למבנה.

ארז רובין – מומחה לאיתור נזילות עובד בכל הארץ, אנו נגיע אליכם עד הבית או לבית העסק, נבחן את סימני הרטיבות ונבצע בדיקה יסודית לאיתור מקור הנזילה.
בין הציוד המשמש לבדיקה:

 • מצלמה תרמית לאיתור הנזילה
 • וידאו אנדוסקופיה לצילום באיזורים צרים ובלתי נגישים
 • קורלטור עם יחידת עיבוי להצגת מוקד הנזילה או הדליפה
 • גלאי אלקטרומגנטי המאפשר איתור תשתיות בעומק של עד 6 מטרים
 • רדאר חודר קרקע עבור הדמיה יסודית
בדיקת רטיבות בקירות

כמה עולה בדיקת רטיבות בקירות?

מחיר בדיקת רטיבות בקירות משתנה ותלוי במבנה, כמות הקירות וגורמים נוספים. איתנו בדיקת רטיבות מתבצעת ללא פשרות ותוך מתן יחס אישי לכל לקוח. אנו מבינים את המשמעות של רטיבות בקירות ויודעים שמדובר בפגיעה משמעותית באיכות החיים. אצלנו מכשירים אנשי מקצוע מובילים, מיומנים ואחראיים שיכולים לבצע את הבדיקה ללא צורך בשבירת קירות או הרמת מרצפות, והמחיר – הוגן לכל כיס.

בדיקת רטיבות

מה גורם לרטיבות בקירות?

רטיבות בקירות היא בעיה נפוצה במבנים, היא נגרמת כתוצאה מחשיפה שלהם למים, אשר אלה עלולים לגרום להם לנזקים חמורים.
אז מה הם הדברים שגורמים לרטיבות בקיר?

בלאי צנרת ישנה היא מקור לבעיות. כמו כל חומר אחר שמתיישן ומתבלה, גם הצנרת הופכת לחזקה פחות ככל שעובר הזמן. אך בניגוד לתחומים אחרים, כאן משליך העניין גם על הסביבה. צנרת בלויה עלולה להישבר או להיסדק בקלות ולגרום לכל המים שעוברים דרכה לנזול החוצה אל הקירות, אל התקרה או מתחת למרצפות.
דליפה איטית מצנרת כאשר נוצר חור בצנרת או סדק קטן, המים מחלחלים אט אט
איטום לקוי גם איטום לקוי הוא מקור לבעיות. מבנה שאינו אטום כמו שצריך, הטיח לא מיושם כהלכה, החיפויים לא מספיק אטומים או כל דבר דומה, עלולים לגרום למי גשמים לחלחל אל הקירות ולגרום להם לנזקים חמורים.


 

זיהוי המיקום ואבחנה מדויקת של הרטיבות

המיקום של הטפטוף והקרבה אל תשתיות אינסטלציה משחק תפקיד משמעותי באבחון המוקדם. קודם כל, יש להפריד בין בתים פרטיים עם גג רעפים או גג שטוח לבין דירות בבנייני מגורים משותפים. מעבר לכך, יש הבדל בין טפטוף של מים על התקרה בסלון לבין מצב כזה בחדרי אמבטיה, שירותים, שינה, חדרי רחצה, מטבח וכן הלאה. אז בשביל לאתר את המקור של הבעיה, מזמינים מאתר נזילות ועושים את זה כמה שיותר מוקדם.

מתי מבצעים בדיקת רטיבות?

כל הסיבות שנמנו לעיל, גורמים לרטיבות בקירות, אך איך יודעים מתי צריך לערוך בדיקת רטיבות בקירות? אז ישנם מספר סימנים שאמורים להדליק נורה אדומה, כזו המאותתת כי יש לבצע בדיקת רטיבות בקיר;

 • במידה ומופיעים כתמי רטיבות על הקירות או על המרצפות.
 • כאשר מגלים עיוותים בקיר כגון בליטות או נפיחות וכן כאשר הצבע שעל הקיר מתקלף ומתפורר.
 • הופעת כתמי עובש על הקירות המלווים בריח טחוב ולא נעים.
 • קושי בחימום הבית בחורף או קירור שלו בקיץ.
 • קבלת חשבונות מים מנופחים ללא סיבה הגיונית.

אם נתקלתם באחד או יותר מהסימנים שציינו, חשוב מאוד להזמין איש מקצוע שיערוך בדיקה לאיתור מקור הרטיבות. ולמה צריך איש מקצוע? למה אי אפשר לעשות את זה לבד? התשובה פשוטה, לאיש מקצוע יש את כל הכלים הדרושים לצורך איתור נזילות ובדיקת רטיבות בקירות. בעזרת ידע מקצועי וכלים מתאימים ניתן לאתר נזילות במהירות ובמקצועיות מבלי להפוך את כל הבית או לשבור אותו.כאשר אומרים 'מכשירים מקצועיים' מתכוונים למכשירים כמו מכשיר אקוסטי בעל חיישנים לזיהוי גלי קול, מצלמה תרמית אשר פועלת על בסיס קרני אינפרה אדום, אלה מזהות את הטמפרטורה הקיימת בצינור שמעבר לקיר ומגלות את מקור הרטיבות ע"י הפרשי טמפרטורה במקום. מכשיר נוסף הוא חיישן גז המשמש בעיקר לאיתור נזילות מחוץ למבנה והוא מסתייע בגז חנקן לצורך כך.

בדיקת רטיבות בקירות
רטיבות בקירות
בדיקת רטיבות בתקרה
רטיבות בתקרה

מה הסכנה אם לא מבצעים את הבדיקה בהקדם?

בדיקת רטיבות בקיר הינה דבר שאסור לדחות או לזלזל בו ולכן, במידה ומגלים סימנים לרטיבות יש להזדרז ולהזמין בהקדם האפשרי איש מקצוע שיבדוק את העניין. אנשים רבים אינם מבינים את חומרת הסיטואציה ומתעכבים בהזמנת איש מקצוע ואחר כך, הם עלולים לגלות כי הנזק שנגרם כתוצאה מכך הינו רחב ומשמעותי.

 • רטיבות בקירות גורמת להיווצרות של עובש המזיק לציוד בחלל וכן לבריאות של הנוכחים בו.
 • כמו כן, היא עלולה גם לפגוע בתשתיות של הבית כולו; להרס של מוצרי עץ כמו משקופים וריהוט, ליצירת קורוזיה והתפתחות מפגעים תברואתיים וזאת, מבלי להזכיר את עניין המראה הכעור שהמבנה מקבל כתוצאה מהתפשטות כתמי המים בקירות.

ככל שהזמנת איש המקצוע תעשה מהר יותר, כך הנזק שייגרם לדיירים, למבנה ולחפצים שבו יהיה נמוך יותר.

מדוע חשוב להשתמש בציוד מתקדם בבדיקת רטיבות?

רק באמצעות ציוד משוכלל אפשר לאתר את מוקד הרטיבות והנזילה בקיר חיצוני או פנימי, הציוד מבטיח סקירה מקיפה ויעילה של תשתית הצנרת או האינסטלציה, התמודדות נכונה עם בעיות רטיבות ומניעת תקלות חוזרות ונשנות הנובעות מנזילות. אנו משקיעים משאבים רבים בהכשרת אנשי מקצוע מובילים, אם גם אתם רוצים לאתר את מוקד הרטיבות ולמנוע נזילות, עובש ופטריות על הקירות, כדאי שתפעלו בהקדם.

מאיפה מגיעה נזילה בקיר חיצוני?

רטיבות בקיר החיצוני יכולה להגיע ממספר מקומות:

 • יכול להיות שזהו האיטום החיצוני שהיה לקוי.
 • מי גשמים ומים שמצטברים על הגג יכולים לחלחל עד לקיר ויכול להיות שהאיטום שלכם היה לקוי מלכתחילה או שהוא פשוט מיושן והיה צריך לעבור חידוש.
 • מים מהקיר הפנימי שלכם, כמו למשל משטיפת הבית או ניקיון, יכולים לגרום לקיר לספוג רטיבות. אחד המקרים הנפוצים ביותר היא נזילה מהצנרת הפנימית בגלל שחיקה של נזקי הזמן.

לאחר איטום מחדש או החלפת הצנרת, כל שנותר הוא להתמקד בתיקון של התקרה בלבד. זה השלב שבו מקלפים את החלק הרטוב, שוקלים האם לסייד מחדש את התקרה ואולי גם צובעים אותה. אם עושים את כל זה בצורה מדויקת ויסודית, התוצאה תהיה תקרה חדשה שנראית מעולה לאורך זמן.

בדיקת רטיבות בקירות - רק עם המומחים של ארז רובין

התקרה מטפטפת? סובלים מסימני רטיבות בקירות? כדי לפתור את המקרה כמה שיותר מהר חשוב לקרוא למאתר נזילות – בלי לחצוב בקיר ובלי לבזבז זמן מיותר. באמצעות איתור נזילות מים ניתן לגלות בדיוק מהיכן הרטיבות שיש בקיר על ידי אזורי הלחות, מה שבולט מאוד במצלמה.

אצלנו תקבלו בדיקת רטיבות יסודית בקיר חיצוני בבית, במרפסת, על הגג או בחצר.. מבחינתנו הדבר החשוב הוא שתהיו מרוצים ותמליצו על השירות גם לחברים, שכנים ובני משפחה.. מחכים לשיחה 🙂

תפריט נגישות