ארז רובין- איתור נזילות
 
שירות בכל הארץ
050-528-2928
 
 
 
 
 
חיפוש
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

חדירת מי גשמים: גורמים ודרכי טיפול

 
 
 

גשם יכול להיות מאורע לא נעים כשהבית לא ערוך לכך

 
 
במרבית המקרים, כאשר אנחנו חושבים על גשם, אנחנו חושבים על הברכה שהוא מביא איתו. ואכן, הקיץ בישראל הוא ארוך וחם, וכאשר הגשם מגיע סוף כל סוף אנחנו מברכים עליו בלב שלם, ונהנים ממנו כמה שאפשר, במיוחד כאשר אנחנו נמצאים בבית החם והנעים שלנו בעוד בחוץ הגשם סוער.

עם זאת, ישנם מצבים בהם הבית שלנו לא ערוך לגשמים המגיעים לגג שלו, ובמצבים כאלה אנחנו עלולים לסבול מחדירת מי גשמים – מצב שיכול לגרום לנזקים משמעותיים ביותר בתשתיות הבית השונות, ולשבש באופן מהותי את שגרת החיים התקינה בבית שלנו. בכל מצב שכזה צריך לדעת כיצד לטפל בצורה היעילה ביותר בכדי לנטרל את הרטיבות עצמה ובכדי למנוע את ההישנות של חדירת מי הגשמים, ולשם כך נדרש בראש ובראשונה איתור נזילות. אבל לפני שאנחנו מקדימים את המאוחר, נסביר מה בכלל יכול לגרום לחדירת המים מלכתחילה.

 

מה הם הגורמים לחדירה של מי גשמים, ומה עושים בכדי לטפל במצב?

 
 
 • איטום לקוי בגג – המצב השכיח ביותר בכל מה שנוגע לחדירת מי גשמים הוא מצב של איטום לקוח בגג. במצב רגיל, גג הבית שלנו משמש בראש ובראשונה עבור איטום ומניעת חדירה של מים לתשתיות הבית שלנו. לשם כך אנחנו משתמשים בחומרי איטום שונים, מזפת ועד יריעות ביטומניות – אך הדבר באמת אפקטיבי רק כאשר האיטום מיושם כראוי, וכל איטום באשר הוא נשחק לאחר כמה שנים של שימוש בגג. במצבים אלה, בהם האיטום אינו מבצע את עבודתו כראוי, הגג שלנו לא מבצע את תפקידו, ובדרך כלל לאחר הגשמים הראשונים נתחיל לראות כתמי רטיבות בולטים על גבי תקרת הבית ובחלקים העליונים של הקירות החיצוניים.

 • איטום לקוי בחלונות ודלתות – במצב בו אתם מזהים חדירת מי גשמים ורטיבות מסביב לחלונות ולדלתות חיצוניות של הבית, הדבר בדרך כלל אומר שישנה בעיית איטום בפתחים אלה. חלונות ודלתות חיצוניים צריכים להיות אטומים באופן ייעודי מסביב למשקופים שלהם, וכאשר ישנה בעיה באיטום זה, או מצבים אחרים של ניקוז מים לא יעיל או הצטברות לחץ אדים בחלל הפתח, הרי שהדבר גורם במהרה להופעת כתמי רטיבות בולטים בהיקף החלון או הדלת. גם כאן, ההופעה הראשונה של הרטיבות תהיה לאחר הגשמים הראשונים של השנה.

 • ניקוי לקוי – עוד ליקוי שיכול לגרום לחדירת מי גשמים הוא ניקוז לקוי. גם כאן התקלה קשורה לגג הבית שלנו – שצריך להיות מתכונן היטב בשיפוע נכון ועם מערכת ניקוז ומרזבים ראויה, כך שמים לא מצטברים על גבי הגג אלא מתנקזים ממנו. הדבר נכון גם לגבי מרפסות. במצב בו הדבר לא מתקיים, המים יחלחלו בסופו של דבר דרך שכבות האיטום ואל תשתיות הבית, וגם כאן הדבר מתורגם בדרך כלל ישירות לרטיבות בתקרות ובקירות חיצוניים בחלקם העליון.

 • מה עושים? הצעד הראשון בדרך לטיפול יעיל בחדירה של מי גשמים לבית שלכם הוא איתור מקור הנזילה הזאת. עליכם לפנות לשירות מקצועי של איתור נזילות להבין בדיוק מה מקור הרטיבות שהופיעה בקירות הבית שלכם, וכך להבין במדויק מה הדבר בו עליכם לטפל, וכך להיות מדויקים ואפקטיביים.
 •  
  איתור חדירת מי גשמים
   
   

  בכדי להבטיח את הטיפול היעיל ביותר בחדירת מי הגשמים, פנו לארז רובין

   
  כאמור, הצעד הראשון, ברגע בו מופיע כתם הרטיבות הראשון בבית שלכם, הוא פנייה לשירות של איתור נזילות. ארז רובין, מומחה לאיתור נזילות ידאג לאיתור הנזילה באמצעות מכשור טכנולוגי מתקדם, כגון: מצלמה תרמית הפועלת באמצעות אנרגיית חום באמצעותה ניתן לאתר באופן מדויק את מקור הנזילה, גלאי אלקטרומגנטי, קורלטור, מצלמה אנדוסקופית החודרות לצנרת ביוב דקה וכן מגוון אמצעי איתור נזילות גם במקומות הקשים והמורכבים ביותר.

  כך, בכדי לטפל בחדירת מי גשמים בצורה היעילה ביותר, עליכם פשוט ליצור קשר עם ארז רובין – ואנחנו כבר נגיע אליכם עם הציוד המתאים ובסיום עבודת האיתור אנו נספק לכם דו"ח איתור נזילות מקצועי ומפורט הכולל את פרטים מלאים של מקור הנזילה והמלצות לדרכי טיפול.

   
  לאיתור נזילה בעקבות חדירת מי גשמים אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר באופן מיידי.
  מוקד החירום שלנו בטלפון 050-528-2928