ארז רובין- איתור נזילות
שירות בכל הארץ

חדירת מי גשמים: גורמים ודרכי טיפול

  • ישנם מצבים בהם הבית שלנו לא ערוך לגשמים המגיעים לגג שלו, ובמצבים כאלה אנחנו עלולים לסבול מחדירת מי גשמים – מצב שיכול לגרום לנזקים משמעותיים ביותר בתשתיות הבית השונות, ולשבש באופן מהותי את שגרת החיים התקינה בבית שלנו.
  • בכל מצב שכזה צריך לדעת כיצד לטפל בצורה היעילה ביותר בכדי לנטרל את הרטיבות עצמה ובכדי למנוע את ההישנות הכניסה של מי הגשמים, ולשם כך נדרש בראש ובראשונה איתור נזילות. מה יכול לגרום לחדירת המים מלכתחילה > המשיכו לקרוא
איתור נזילות מי גשם

מה הם הגורמים לחדירה של מי גשמים ואיך מטפלים?

  • איטום לקוי בגג – המצב השכיח ביותר בכל מה שנוגע לחדירת מים הוא מצב של איטום לקוח בגג. במצב רגיל, גג הבית שלנו משמש בראש ובראשונה עבור איטום ומניעת חדירה של מים לתשתיות הבית שלנו. לשם כך אנחנו משתמשים בחומרי איטום שונים, מזפת ועד יריעות ביטומניות – אך הדבר באמת אפקטיבי רק כאשר האיטום מיושם כראוי, וכל איטום באשר הוא נשחק לאחר כמה שנים של שימוש בגג. במצבים אלה, בהם האיטום אינו מבצע את עבודתו כראוי, הגג שלנו לא מבצע את תפקידו, ובדרך כלל לאחר הגשמים הראשונים נתחיל לראות כתמי רטיבות בולטים על גבי תקרת הבית ובחלקים העליונים של הקירות החיצוניים.
  • איטום לקוי בחלונות ודלתות – במצב בו אתם מזהים רטיבות מסביב לחלונות ולדלתות חיצוניות של הבית, הדבר בדרך כלל אומר שישנה בעיית איטום בפתחים אלה. חלונות ודלתות חיצוניים צריכים להיות אטומים באופן ייעודי מסביב למשקופים שלהם, וכאשר ישנה בעיה באיטום זה, או מצבים אחרים של ניקוז מים לא יעיל או הצטברות לחץ אדים בחלל הפתח, הרי שהדבר גורם במהרה להופעת כתמי רטיבות בולטים בהיקף החלון או הדלת. גם כאן, ההופעה הראשונה של הרטיבות תהיה לאחר הגשמים הראשונים של השנה.
  • ניקוי לקוי – עוד ליקוי שיכול לגרום לחדירת מי גשם הוא ניקוז לקוי. גם כאן התקלה קשורה לגג הבית שלנו – שצריך להיות מתכונן היטב בשיפוע נכון ועם מערכת ניקוז ומרזבים ראויה, כך שמים לא מצטברים על גבי הגג אלא מתנקזים ממנו. הדבר נכון גם לגבי מרפסות. במצב בו הדבר לא מתקיים, המים יחלחלו בסופו של דבר דרך שכבות האיטום ואל תשתיות הבית, וגם כאן הדבר מתורגם בדרך כלל ישירות לרטיבות בתקרות ובקירות חיצוניים בחלקם העליון.
  • מה עושים? הצעד הראשון בדרך לטיפול יעיל בבעיה היא איתור מקור הנזילה הזאת. עליכם לפנות לשירות מקצועי של איתור נזילות להבין בדיוק מה מקור הרטיבות שהופיעה בקירות הבית שלכם, וכך להבין במדויק מה הדבר בו עליכם לטפל, וכך להיות מדויקים ואפקטיביים.
איתור חדירת מי גשמים

לטיפול היעיל ביותר באיתור נזילות מי הגשמים - פנו אלינו!

✔️ ארז רובין, מומחה לאיתור נזילות ידאג לאיתור הנזילה באמצעות מצלמה תרמית מתקדמת באמצעותה ניתן לאתר באופן מדויק את מקור הנזילה, גלאי אלקטרומגנטי, קורלטור, מצלמה אנדוסקופית החודרות לצנרת ביוב דקה ואמצעי איתור נזילות גם במקומות הקשים והמורכבים ביותר.
✔️ בכדי לאתר את מקור של הנזילות כתוצאה מהגשם בצורה היעילה ביותר, פשוט צרו קשר – ואנחנו כבר נגיע אליכם עם הציוד המתאים.
✔️ בסיום עבודת האיתור אנו נספק לכם דו"ח איתור נזילות מקצועי ומפורט הכולל את פרטים מלאים של מקור הנזילה והמלצות לדרכי טיפול.

תפריט נגישות