ארז רובין- איתור נזילות
שירות בכל הארץ

מכשור לאיתור נזילות

נזילה היא תופעה בעייתית ולא נעימה שעלולה להביא לסיבוכים אישיים וביתיים. מדובר במצב בו צינור ביוב או מים ניזוק ברמה מסוימת ובכך נוצר מצב של נזילת מים רצינית שמתפרצת מהקיר אל החלל עצמו. מכשור לגילוי נזילות הוא כלי יעיל בטיפול המוקדם של כל נזילה.
את הנזילות רצוי יהיה לגלות עוד בטרם הפריצה ההתחלתית שלהם. חברת ארז רובין מסייעת עבורכם לגילוי מוקדם והם עושים זאת באמצעות מכשור לגילוי נזילות. באמצעות הצילום ניתן לאתר מגוון תקלות ובהם סדקים, מעיכות ושברים בצינור, או כל עצם שיכול להוביל לסתימה.

באיזה סוגי מכשור אנחנו משתמשים?

מצלמה טרמית

אמצעי הדמיה המבין בין הבדלי טמפרטורה, הנובעים מפליטה של קרינת אינפרה-אדומה. עצמים בעלי טמפרטורות שונות פולטים חום וקרינה בגלי אורך שונים, מתקבלת תמונה צבעונית המדמה את הבדלי הטמפרטורה באזור הבדיקה. מצלמות תרמיות מאפשרות לאתר בקלות, במהירות וביעילות מגוון כשלי בנייה, הכוללים בין היתר: רטיבות הנובעות מבעיות איטום, דליפות נזילות מים בצנרת, דליפות במערכת הביוב, אובדן-חום במבנים, איתור מקורות רטיבות בגגות ובמרפסות, נקודות כשל חשמליות העלולים לקצר ולסכן חיי אדם ועוד.כמו כן, אנו משתמשים במצלמות ביוב שהן למעשה מעין מצלמות במעגל סגור, שמוחדרות לצנרת הביוב או למרזבים, על מנת לצלם את צנרת הביוב מבפנים, כדי לאתר סתימות חוזרות ונשנות, מעיכת צנרת, דפורמציה, חדירת שורשים, איתור גופים זרים לצד חורים, שברים וסדקים. כל זאת – מבלי לשבור את הקירות או את הרצפה.

ווידאו אנדוסקופיה

מצלמה בעלת סיב בקוטר של כ- 1 ס"מ, המאפשרת צילום באזורים צרים ושאינם נגישים, ללא ביצוע הרס. למשל, במערכות ביוב שמתחת לריצוף בחדר הרחצה, מאופיינת בקוטר צר וצפוף – כ- 4 ס"מ בממוצע. במצב כזה לא ניתן להכניס מצלמת ביוב רגילה, והפתרון היחיד הוא להשתמש במצלמת סיב, שבאמצעותה ניתן לאתר שברים, סדקים, מעיכות של הצינור, חפצים זרים שיוצרים סתימה וכל דבר אחר שאינו תקין.בשיטת איתור נזילות זו אנו משתמשים גם באזור החלול שמתחת לאמבטיה או בצדה. באמצעות קידוח קטן באחד מקירות האמבטיה ניתן לאתר דליפות מצנרת הביוב, דליפה בחיבורים, דליפות איטום ונזילות מצינור העודפים.

קורלטור

מכשיר הכולל יחידת עיבוד, המשתמשת במגוון טכנולוגיות, על מנת להציג את מוקד הנזילה / הדליפה. את המכשיר אנו מניחים בשתי קצוות של קטע צינור שנבדק. המכשור מבצע עיבוד וניתוח של הרעשים האקוסטיים, הנוצרים בעת דליפת מים מצינור. לאחר ביצוע ניתוח השוואתי בין הרעשים המגיעים מכל יחידה, יחידת העיבוד מצביעה על המיקום המדויק של הנזילה או הדליפה. חשוב לציין שהבדיקה יכולה להתבצע בכל סוגי הצינורות – ברזל, נחושת ופלסטיק.

גלאי אלקטרומגנטי

מכשור מתקדם זה מאפשר איתור תשתיות, עד לעומק של 6 מטרים מתחת לפני הקרקע. מכשור זה משדר וקולט גל אלקטרומגנטי בתדרים משתנים, ובאמצעותם ניתן לגלות את מיקומם של התשתיות באופן מדויק. הגלאי האלקטרומגנטי יכול לאתר תשתיות מים וביוב, כבלי חשמל, סיבים אופטיים ועוד.ניתן להפריד את המשדר מהמקלט ולחברו לקצה צינור מתכת, כך שניתן יהיה לעקוב אחרי התוואי של הצינור בעומק הקרקע, תוך התעלמות מתשתיות אחרות.
זכרו כי גילוי שכזה תמיד עוזר לפתור את התקלה בדרך נוחה ויעילה יותר, מאשר טיפול שמתרחש אחרי שהנזילה מתפרצת והוא בגדר חובה עבור כל מי שרוצה להימנע מעוד בלגן וכאבי ראש.

רדאר חודר קרקע

מכשור זה מאפשר לבצע הדמיה של כל מה שמתרחש מתחת לפני הקרקע. באמצעות גלים אלקטרומגנטיים. במקביל לשליחת האותות, המקלט קולט את הגלים המוחזרים אליו מהקרקע ומעבד אותם. בתום התהליך נוצרת הדמיה של ההרכב והתכולה בתת-הקרקע.

באמצעות טכנולוגיה זו ניתן לאתר:

  • תשתיות – צנרת מים, ביוב, חשמל, גז, תקשורת ועוד
  • עצמים שונים הקבורים באדמה – קורות בטון, חביות, בארות ועוד
  • שינויים בהרכב הקרקע כתוצאה מחפירות ישנות, פסולת ארכיאולוגיה ועוד
  • הבדלים בתכולת המים של האדמה כתוצאה מדליפות מים, ביוב ומאגרים

אנו מבצעים צילומי הדמיה של תשתיות תת-קרקעיות, עד לעומק של 14 מטרים בקרקע.רדאר חודר-קרקע הינו האמצעי המדויק ביותר להדמיית הקיים בתת-הקרקע. רדאר זה הוא האמצעי החיוני והמדויק ביותר, כשיש צורך לאתר תשתיות, חפצים וגופים הקבורים בקרקע. במכשיר זה אנו מבצעים סקר אתר, טרם ביצוע עבודות תשתית באמצעים מכניים, אשר יכולים לגרום נזק רב לתשתיות הקיימות בתת-הקרקע.

תפריט נגישות