ארז רובין- איתור נזילות
שירות בכל הארץ

סוגי נזילות, איתור וטיפול

גורמים נפוצים לנזילות

מערכת המים בבית היא אחת המערכות הכי חשובות שיש אך החשיבות שלה לא מונעת מהבעיות לצוץ. אנו משלמים חשבון מים גבוה ולפעמים זה לא באשמתנו אלא בגלל נזילה שמנפחת אותו מידי חודש. גם נזילות קטנות חייבות להיות מטופלות ויש כמה נזילות שאופייניות מאוד למתאר הביתי. נזילות מים נוצרות לרוב עקב בעיות אינסטלציה או בעיות שהמקור שלהם הוא באיטום לקוי. נזילות בעונה הגשומה יאותתו לנו כי ישנה בעיית איטום שמקורה לרוב באיטום גג ומרפסת שאינו בוצע כהלכה. מנגד, נזילות שמקורן מבעיות אינסטלציה אינן תמיד קלות לאיתור.

הצנרת עוברת בכל חלקי הבית

בביתנו יכולות להיווצר מגוון סוגי נזילות המגיעות ממקורות שונים. הצנרת עוברת במכונת הכביסה, בגינה, במטבח, במקלחת וגם בדוד השמש. כל אחד מהמקומות הללו יכול להינזק בגלל נזילה שיכולה להיגרם בגלל שחיקה ממושכת שלא תלויה באף גורם, בגלל קורוזיה, בעיקר בצנרת חיצונית כמו למשל בדוד, או בגלל חבלה כלשהי שגרמה לצינור להיקרע, ולו את הקרע הקטן ביותר.
סוגי נזילות סימנים לנזילה

סימנים לנזילה

נזילות גלויות יכולות להופיע ככתמי רטיבות בקיר, התנפחות הקיר או בתור שלולית. נזילות גלויות על הקיר מופיעות בדמות כתם שכהה יותר באופן בולט מסביבתו. החלק הכהה נובע בגלל שהחלק הזה ספוג במים ולכן קרני האור לא מצליחות לצאת בשלמותן וחלק נבלעות מה שנותן לו גוון כהה יותר. לעתים הקיר יתקלף לחלוטין כיוון שמים חדרו בין הקיר לבין שכבת הצבע. עובש יכול להתפתח בשלב מאוחר יותר בגלל הלחות אך יכול להופיע גם לפני הקילוף, כאשר הקילוף לא תמיד קורה, זה כבר תלוי בסוג הצביעה ואיכותה.

טיפול בנזילות

כאשר מדובר בנזילה גלויה שמקורה בצינורות חיצוניים לעתים נוכל לפתור זאת בעצמנו או בפניה לאיש מקצוע שיטפל בתקלה שברור מהי מקורה. טיפולים נפוצים לנזילות גלויות אלה הן החלפת ראש ברז בכיור, החלפת גומיית איטום בנקודת החיבור הצינורות ועוד. במידה ומדובר בנזילה שמקורה בבעיות איטום, כאשר ברור מהיכן מקור הנזילה אנו נצטרך לפנות לבעל מקצוע לביצוע איטום מקצועי. אך במקרים ומדובר בנזילות פנימיות הסמויות מן העין אנו נצטרך לפנות למומחה לאיתור נזילות.

תפקידו של מאתר הנזילות

כאמור, במידה וזיהיתם רטיבות במבנה ואינכם מזהים את מקור הנזילה, או מנגד שמתם לב שמד המים שלכם מסתובב גם כאשר על הברזים בבית סגורים – סימן שמדובר בנזילה שאינה גלויה לעין. כאן נכנס לתמונה מאתר הנזילות, במסגרת שירות זה מאתר הנזילות מצויד במכשור מתקדם הכולל מצלמה תרמית הפועלת על טכנולוגיית אינפרא אדום אשר מאתר את מקור הנזילה מבעד לקירות, ללא גרימת כל הרס למבנה. כמו כן מאתר הנזילות מצויד בציוד חכם כמו צינורות זעירות אשר מאפשרות חדירה גם לאזורים אליהם קשה להגיע, כגון מצלמה וידאואנדוסקופית עמה ניתן לחדור לצינורות ביוב דקים.

לאיתור נזילות מקצועי פנו כעת אל ארז רובין:
מוקד החירום שלנו בטלפון 050-528-2928

תפריט נגישות