ארז רובין- איתור נזילות
שירות בכל הארץ

רטיבות בקיר סכנות

רטיבות בקיר יכולה לעבור לכם מתחת לרדאר במשך שבועות רבים בלי שתשימו לב, שכן לא תמיד היא מופיעה באמצע הסלון או ממש מעליכם בחדר השינה. הרטיבות בקיר יכול להיות מנזילות שיש לאחד הצינורות שעוברים לכם בקירות ובחלק מהפעמים גם מהצפות או מגשם עז של גג לא אטום שהמים חלחלו דרכו עד לתקרה וגם לקיר. רטיבות היא סימן שלילי מאוד וכל מבנה יכול לסבול מרטיבות במידה והוא לא נאטם נכון או שהצנרת שחוקה ויוצרת בעיות שרק הולכות ומתרבות עם הזמן. לרטיבות יש סכנות רבות וחשוב לפתור אותה כמה שיותר מהר.

מה הסכנות של רטיבות בקיר?

✔️ רטיבות בקיר יוצרת עובש – העובש לא מופיע בשלבים הראשונים אך לאחר זמן מה הלחות שנוצרת מהמים עושה את שלה והיא מתחילה לייצר את העובש מגעיל והירוק שמעיד על כך שחיידקים התחילו לפתוח לכם בית גידול בבית בלי לשלם שכירות. האם העובש מסוכן? אם אתם צעירים וחזקים כנראה שלא אבל במקומות בהם גרים אנשים מבוגרים או עם מערכת חיסונית חלשה יותר כדאי להיזהר לפני שמופיעים אלרגיות או מחלות נשימתיות אחרות. את העובש מומלץ לנקות בכל מקרה וכמובן לפתור את הבעיה.

✔️ רטיבות בקיר יוצרת הרס רב לתשתית של הקיר – ככל שהרטיבות בקיר תהיה חמורה יותר כך ההרס שייגרם יהיה חמור יותר. בסופו של דבר זה יכול להגיע עד כדי כך שתצטרכו להרוס את הקיר ולבנות אותו מחדש ולא רק להחליף את הטיח או לצבוע מחדש. בשלבים מתקדמים הרטיבות תגיע עד לתקרה ותהרוס גם אותה.

✔️ רטיבות בקיר פוגעת גם ברכוש – ארונות שנמצאים ליד הקיר או רהיטים כמו כורסה או ספה, בעיקר מעץ, עלולים לקבל פגיעה מאוד רצינית מהמים.

✔️ רטיבות בקיר משותף – רטיבות במבנה משותף יכולה ליצור אצלכם צרות כפולות ומכופלות. אם כל הנזקים שנמנו לעיל נשמעים לכם כמו צרות שאתם לא רוצים להיכנס אליהם, תחשבו מה יקרה אם מדובר בנזק כפול שנעשה גם לשכן. גם את הקיר של השכן תצטרכו לתקן ולצבוע מחדש אם הנזק נגרום מכם, יכול להיות שגם לו נפגעו רהיטים או רכוש אחר. חשוב מאוד לבדוק את כל הדברים האלו כדי להימנע מסכסוכים ושכל אחד יטפל בחלק שבו הוא אשם.

איתור רטיבות מוקדם ימנע נזקים רבים

ניתן לראות כי נזקי הרטיבות בקיר הם רבים ועלולים לגרום לנו להוצאות רבות לשם שיקום הנזקים. הלכך, במידה ואנו מזהים או חושדים כי קיימת רטיבות הנובעת מנזילה כלשהי במבנה, יש לפנות בהקדם למאתר נזילות מקצועי אשר יבצע בדיקת רטיבות בקירות או איתור נזילות עם אמצעים טכנולגיים ויקבע האם ישנה נזילה וכן מהי מקורה לשם טיפול מיידי.

תפריט נגישות